Daňová licencia - útlak drobného podnikania!

Autor: Ladislav Breicha | 29.11.2013 o 14:58 | Karma článku: 13,60 | Prečítané:  1581x

Naša drahá vláda opäť raz pripravila bič na podvodníkov, ktorý ale bude plieskať na konci. Na tom konci ale budú žiaľ malé firmy, rodinné podniky a ľudia, ktorí sa živili tým čo ich bavilo.

Aké má vlastne opodstatnenie daňová licencia? Pre zdravý podnikateľský rozum momentálne žiadne? Nie som ekonóm, tak nebudem viesť monológy o vyrovaní straty a pod. Prvotná myšlienka je fajn, pretože trestať neporiadnych „obchádzačov" zákona by sa malo. No len prečo sa to robí nástrojom, ktorý potrestá aj vzorných podnikateľov? Jenoducho štát nevie presne pomenovať vinníkov, tak je ďaleko jednoduchšie uvaliť „vinu" na všetkých, a dúfať, že pôvodná cieľová skupina naskočí na tento nezmyselný vlak tiež.

Oháňame sa, že je kríza, euro kolíše a podobne. Pomaly nič ďalšieho nepočuť zo správ, a naša milá vláda opäť tlačí na tých, čo tvoria, čo platia dane, a teda živia štát a živia aj našu vládu a našich ministrov.

Načo máme Finančnú správu, ktorá nevie svojimi kontrolami prichytiť tých, ktorí neplatia dane z titulu obchádzania zákona. O Finančnej správe v Košiciach sa v novinách hovorí iba v tom zmysle či zmenia sídlo, alebo nie, či boli evakuovaní alebo nie. Toto nie je typ finančnej správy, ktorú chcem živiť zo svojich daní. Ak má každá firma platiť daňovú licenciu, tak zrušme Finančnú správu a možno ušetríme ďaleko viac než by sme vybrali na Daňovej licencii.

Pretože kto bol darebák pred zavedením daňovej licencie bude aj potom, len ho štát navedie k tomu aby bol prefíkanejší!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Washingtonom pochodovalo pol milióna ľudí aj proti Trumpovi

Nápisy na transparentoch obsahovali aj Trumpove výroky na adresu žien.


Už ste čítali?