Neznášanlivosť – Nenávisť- Nadradenosť.... cesta skazy

Autor: Ladislav Breicha | 24.11.2013 o 15:49 | (upravené 24.11.2013 o 16:27) Karma článku: 7,16 | Prečítané:  473x

Tak už aj na Slovensku sa dostáva do popredia extrémizmus! Prečo ale vôbec vzniká? A kam vlastne smeruje? Bude už stále vyhrávať nenávisť a nadradenosť nad zdravým rozumom?! 

Extrémizmus je neštandardné správanie, prípadne ideológia, ktoré sa významným spôsobom odlišuje od všeobecne zaužívaných obyčajov. Nehovorím, že byť iným znamená byť zlým. Avšak väčšina extrémistických zoskupení je orientovaná proti niekomu, ktorý je práve iný.

Najmä v rámci druhej svetovej vojne sa dostal nacionalizmus do úplne iného objektívu a začal sa pre ne zaužívať názov extrémizmus. Ono práve tento sa tak odlišoval od zaužívaných koľají, až to vyvrcholilo do vojnových zverstiev, ktoré určite dobre poznáme z histórie.

Nie všetko iné je zlé! No kde je tá hranica? Hranica by mala byť tam, kedy to iné pomenuje ďalšieho ako zlo. Čiže povie, že keď si malý a blonďavý, tak si zlý a z dôvodu, že tu žiješ, je to tu na nič.

Práve vyššie spomínané je jednoduchý „návod“ kedy sa odlišná ideológia zvrhne na neznášanlivosť až nenávisť.

Extrémizmus, nie je to len nahlas povedané, čo si väčšina ľudí myslí? No to si už musí každý z nás odpovedať, a vstúpiť do svedomia. Extrémizmu sa totiž darí hlavne v chudobou zmietaných častiach sveta, kde je jednoduchšie ukázať na druhého a povedať, že on je na vine, než objektívne popracovať na skutočnom vyriešení problému.

Na Slovensku máme Antidiskriminačný zákon, ktorý hovorí, že nikto nesmie byť diskriminovaný na základe farby pleti, pohlavia, náboženského vyznania a pod. Ak teda nikto nie je diskriminovaný, prečo vzniká extrémizmus? Lebo rovnosť pred zákonom je niekedy nejasná. A teda voči tým, ktorým sa uplatňuje zákon akoby iba povrchne, tak ako keby zasahoval extrémizmus.

Návod, ako poraziť nebezpečný extrémizmus je vskutku jednoduchý – všetky zákony musia platiť pre všetkých rovnako. A to či si biely, tmavý, malý, veľký, blonďavý či ryšavý, bohatý či chudobný.... Iba tak sa nikto nebude cítiť utláčaný a nebude hľadať oporu v extrémizme.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?