Daňová licencia - útlak drobného podnikania!

Autor: Ladislav Breicha | 29.11.2013 o 14:58 | Karma článku: 13,60 | Prečítané:  1588x

Naša drahá vláda opäť raz pripravila bič na podvodníkov, ktorý ale bude plieskať na konci. Na tom konci ale budú žiaľ malé firmy, rodinné podniky a ľudia, ktorí sa živili tým čo ich bavilo.

Aké má vlastne opodstatnenie daňová licencia? Pre zdravý podnikateľský rozum momentálne žiadne? Nie som ekonóm, tak nebudem viesť monológy o vyrovaní straty a pod. Prvotná myšlienka je fajn, pretože trestať neporiadnych „obchádzačov" zákona by sa malo. No len prečo sa to robí nástrojom, ktorý potrestá aj vzorných podnikateľov? Jenoducho štát nevie presne pomenovať vinníkov, tak je ďaleko jednoduchšie uvaliť „vinu" na všetkých, a dúfať, že pôvodná cieľová skupina naskočí na tento nezmyselný vlak tiež.

Oháňame sa, že je kríza, euro kolíše a podobne. Pomaly nič ďalšieho nepočuť zo správ, a naša milá vláda opäť tlačí na tých, čo tvoria, čo platia dane, a teda živia štát a živia aj našu vládu a našich ministrov.

Načo máme Finančnú správu, ktorá nevie svojimi kontrolami prichytiť tých, ktorí neplatia dane z titulu obchádzania zákona. O Finančnej správe v Košiciach sa v novinách hovorí iba v tom zmysle či zmenia sídlo, alebo nie, či boli evakuovaní alebo nie. Toto nie je typ finančnej správy, ktorú chcem živiť zo svojich daní. Ak má každá firma platiť daňovú licenciu, tak zrušme Finančnú správu a možno ušetríme ďaleko viac než by sme vybrali na Daňovej licencii.

Pretože kto bol darebák pred zavedením daňovej licencie bude aj potom, len ho štát navedie k tomu aby bol prefíkanejší!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?