Ukrajina ....... dopláca na hriechy neschopných a nenásytných.

Autor: Ladislav Breicha | 3.3.2014 o 20:58 | (upravené 3.3.2014 o 21:07) Karma článku: 5,82 | Prečítané:  665x

  Keď si prechádzam hlavné správy všetkých periodík tak všade rezonuje situácia na Ukrajine. Všetky predošlé konflikty nám stále prichádzali tak vzdialené, tak cudzie.  A zrazu je to tu! Ak si vezmeme vzdialenosť  Simferopolu od Košíc, tak po ceste je to cca 1500 km, no vzdušnou čiarou je to oveľa menej.  

 

Ak by sme ale aj vynechali geografickú stránku, tak potom poďme k tomu, že je to jeden z našich najbližších susedov. Viem, Bratislava má ešte cca 500 km k dobru, tak sa to možno nezdá, no my tu na východe to cítime inak. Nie je to tak dávno keď Zakarpatská Rus patrila k Československu, boli to „naši" ľudia zjednotení pod jedným štátnym útvarom.

A práve títo museli za uplynulé mesiace prejsť nepokojmi, v určitom zmysle až revolúciou, krízou a chýbajúcimi základnými potrebami až to dospelo do dnešných dní.

Nebudeme naivný, a teda predpokladám, že za udalosti, ktoré prebiehali na Ukrajine mohlo tak predošlé vedenie, ako aj vtedy fungujúce vedenie a samozrejme sa z toho stala hračka západu s východom, resp. východu so západom. Nech je to už ako chce, ukrajinský (demokraticky zvolený) prezident ušiel, pretože sa bál vlastného ľudu, práve toho ľudu, ktorý roky zdieral a sám na tom bohatol!

Zdalo by sa, že je všetko už vybavené, no to by sa nemal prebudiť veľký ruský brat a prísť si po svoje investície! Veď koľko investoval energie, času a peňazí do toho zbabelého zbeha, a teraz ho len musí chrániť aj keď ho má za hlupáka. No a tak urobilo Rusko, to čo kritizovalo na krokoch USA po celé desaťročia. Začalo inváziu pod záštitou ochrany svojich krajanov. No neviem ako vy? No ja som sa nestretol s údajmi, ako napr.:"ukrajinskí zástupcovia prenasledujú ruskú populáciu na Kryme" a pod. Takže neprebehla žiadna agresia, neprebehlo žiadne vraždenie, no prišli záchranci......prišli ich zachrániť pred NIČÍM!

A teraz stará dobrá Európa vyjadruje svoje znepokojenie a díva sa na to, čo sa pár stoviek kilometrov za Schenggenom deje a aj staré dobré NATO je znepokojené. No páni elegáni, tak toto  nebude stačiť! Toto nie je diplomacia, toto je nemohúcnosť. No zvážme jeden fakt! Čo ak zajtra niekto príde a povie, že rozšíri Slovensko o časť Maďarska, Zakarpatskú Rus a tiež ešte pridá kúsok z Poľska. Čo urobia kompetentní vtedy, asi budú znova znepokojení!

Nechcime rozpútať vojnu, no zase na druhej strane nedovoľme agresorovi aby za hriechy neschopných a nenásytných zaplatili obyčajní ľudia - občania doteraz zvrchovaného štátu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?