Čo je veľa to je mnoho

Autor: Ladislav Breicha | 9.10.2014 o 18:59 | Karma článku: 12,23 | Prečítané:  1599x

Po posledných správach v rádiu alebo televízii som zostal zhrozený. Pretože drzosť dostala novú tvár a momentálne je na Slovensku bez akéhokoľvek ostychu!

Vypočuť si v rádiu, že mesto Žilina bude mať odpustený dlh, by určite nebolo zlé. Veď je to pekné mesto,  metropola severozápadu. Ako občan Slovenska by som im to aj želal, aby sa im žilo lepšie.

Avšak dôvod, aký uviedol náš pán premiér, bez kúska hanby, je veľmi zarážajúci. Odpúšťa sa dlh pretože vedenie mesta je v „správnej“ strane a politickej štruktúre. Slováci nie sú naivní, a teda vedia a tušia, že zo štátneho sa rozkráda a vyvolení si ulievajú peniaze. No takto nebojácne vyjadrenie som ešte nezažil.

Raz koloval slogan: „Ako sa kradlo za Mečiara, tak sa kradne za Dzurindu, a bude sa aj za Fica“ . Tento slogan teraz naberá úplne iné obrátky. Takéto niečo tu ešte nebolo!

Stále som si myslel, že aj keď sa kradne, tak dotyční sa to snažia skrývať, chodia až po kanáloch a už Vám ani nepozrú do očí, pretože sa boja odhalenia a možných následkov. A tak to má byť! Ak niekto pácha zlo, pácha trestný čin alebo priestupok nesmie mať pokoj na duši a mal by niesť náležité dôsledky.

Zo včera na dnes, ale toto moje presvedčenie opadlo. Nie z dôvodu naivity, ale zo sklamania, že drzosť porazila aj posledné kúsky morálky a sebareflexie.

Viem prečo sa vydávajú takéto vyhlásenia, veď idú komunálne voľby. Ale signál, ktorý vysiela naše najvyššie vedenie je pohoršujúce.

Nie si kamarát = nedostaneš pomoc!

Zamyslime sa teda: “ Je takáto politika práve tá, ktorú chcem aj naďalej v rámci našich miest a obcí?“

Ja hovorím jasné...... NIE........ takýmto praktikám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?